Skocz do zawartości

Witamy na Petmania - forum o psach
Aby w pełni korzystać z forum należy się zarejestrować i zalogować. Posiadając konto będziesz mógł tworzyć nowe tematy, wypowiadać się w już istniejących, pisać wiadomości prywatne i wiele innych. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku załóż konto za darmo!
Zdjęcie

Szampon dla psa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

Aska

Aska

Puppy Class

• Użytkownik
  • 12 postów
Ostatnio gdy kupowałam szampon dla psa , pani sprzedawczyni zaproponowała mi silnie pachnący szampon, który podobno całkowicie niweluje naturalny psi zapach. Nie kupiłam go, gdyż nie chcę eksperymentować na moim psie. Poza tym obawiam się, że może on wywoływać reakcje alergiczne. No i jest jeszcze jeden powód. W gruncie rzeczy lubię zapach mojego psa nawet jeżeli nie pachnie fiołkami. Używaliście tego pachnącego szamponu? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Bożena

Bożena

Puppy Class

• Użytkownik
  • 31 postów
Ja kupiłam niedawno taki silnie pachnący szampon i przez całą kąpiel mój pies kichał jak opętany. Pachniał naprawdę ładnie ale po kąpieli pies ciągle się drapał i na pewno nie wykąpię w nim go tak szybko. Wolę te zwykłe szampony, które może nie pachną tak ładnie ale są mi znane i bezpieczne.

Maciek

Maciek

Puppy Class

• Użytkownik
  • 15 postów
Ja chętnie próbuję różnych nowości i kiedyś też kupiłem silnie pachnący szampon. Pies co prawda trochę kichał ale nie drapał się a sierść miał naprawdę ładną. Mogę stwierdzić, że szampon był super i nie spowodował żadnych alergii ani tym podobnych.

ojeja

ojeja

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 262 postów
ja kupuję zwykły szampon ziołowy dla psa, pachnie ładnie eukaliptusem. Psy się nie drapią, nie kichają a pachną wspaniale >:(

Apocatequil

Apocatequil

Youth Class

• Użytkownik
  • 145 postów
Ja kupuję profesjonalne szampony i odżywki.
Teraz mam Artero - już od roku chyba.
Tak naprawdę, szamponów nie używa się codziennie, idzie ich niewielka ilość dlatego można sobie pozwolić na trochę droższy środek - bo wystarcza naprawdę na bardzo długo.

Zawsze kiedy stosuje się szampon trzeba zastosować też odżywkę.
To ważne zwłaszcza w przypadku długowłosych psów.
Odżywka zamyka łuskę włosa przez co włos jest w mniejszym stopniu narażony na zniszczenia.

ojeja

ojeja

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 262 postów
ja płacę ok.9 zł za "butelkę" 200 ml., fakt że nie używa się na co dzień, ale przy moich psach śmiało "idzie" mi cały mimo iż jest zagęszczony i muszę go rozrzedzić

Apocatequil

Apocatequil

Youth Class

• Użytkownik
  • 145 postów
No u doga to fakt, idzie 1/4 butelki na jedno mycie.
Ale jego się kąpie co jakieś 2 miesiące, więc nawet jeśli to butelka wystarcza swobodnie na 8 mscy.

ojeja

ojeja

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 262 postów
to też zależy od sierściuchy, dogi mają króciutką, moje natomiast mają jak to u on-ka (mix belga z niemcem) i bordera (na szczęście jest krótkowłosa (typ work))

bronx

bronx

Puppy Class

• Użytkownik
  • 35 postów
Jaki możecie polecić szampon dla psa, który zarówno sierść odtłuszcza jak i nadaje jej miły zapach?

Apocatequil

Apocatequil

Youth Class

• Użytkownik
  • 145 postów
Po co chcesz odtłuszczyć sierść? ;)
Sierść musi być natłuszczona.
Oczywiście jeśli jest przetłuszczona to też niedobrze, ale nie może być maksymalnie sucha.
Im bardziej myjesz psa, im bardziej pozbywasz się tej warstwy ochronnej tym szybciej i intensywniej się ona odbudowuje.
Dlatego właśnie myje się psy raczej rzadko. Gdy myjesz je często szybciej próbują pozbyć się zapachu szamponu i intensywniej wydzielają sebum.

A jakiego masz psa? Jaki ma rodzaj sierści?
W szampon warto jest zainwestować, bo jak już mówiłam wydajnego idzie mało a jakość sierści po takim z górnej półki jest nieporównywalnie lepsza ;)

danielw_2

danielw_2

Puppy Class

• Użytkownik
  • 21 postów

Witam,
ja używałem różnych szampnów dla psa. Ale zawsze miał potem łupież.
Aż w końcu wypróbowałem szare mydło z dodatkiem octu. Wiem, że ocet śmierdzi. Ale szybko wyparowuje a psu sierść siefajnei świeci i zdrowo wygląda.
Pozdrawiam,
Daniel

Apocatequil

Apocatequil

Youth Class

• Użytkownik
  • 145 postów

Aż w końcu wypróbowałem szare mydło z dodatkiem octu. Wiem, że ocet śmierdzi. Ale szybko wyparowuje a psu sierść siefajnei świeci i zdrowo wygląda.

Wiesz co, zamurowało mnie ;o
I Ty radzisz ludziom na swoim blogu?...
Szare mydło jest bardzo silnym środkiem myjącym, ono super myje, ale nasze brudne ubrania i zasmarowane ręce!
Ale pies ma zupełnie inne pH skóry niż człowiek i na dłuższą metę stosowanie szarego mydła na nim może powodować nie tylko łojotok, ale i poważne problemy skórne! Pies jest bardziej narażony na działanie czynników zewnętrznych, ponieważ szare mydło jest na tyle silne (a ocet brrr... że nie wspomnę - my baby dodajemy to czasem do odżywki, żeby pogłębić kolor, ale do codziennego mycia (do mycia w ogóle) to gwałt na włosach!), że wyniszcza totalnie florę bakteryjną psa.

Najwyraźniej kupowałeś słabej jakości szampony, że Twój pies miał uczulenie.
Niestety, ale po szamponach typu "Kundelek" można się tego spodziewać.
Jakbyś troszeczkę dopłacił i kupił nawet takiego Championa albo Beaphara to zobaczyłbyś różnicę.
Może nieodpowiednio dobrałeś szampon do sierści psa?

danielw_2

danielw_2

Puppy Class

• Użytkownik
  • 21 postów

Szare wydło polecił weterynarz, sam sobie tego nei wymyśliłem :-). Szare mydło jest super. Tyle znajomych go uzywa dla swoich psów. Szampony dla spów są coraz gorsze. Widocznie nigdy nie próbowałeś takiej metody. Mam psa 15 letniego i od 13 lat używam szarego mydła i jakoś się nie drapie wcale po kapieli.
Daniel

danielw_2

danielw_2

Puppy Class

• Użytkownik
  • 21 postów

Acha bym zapomniał szampony również doradzał mi weterynarz, widocznie nie były dla psa. A teraz jest zadowolony. Zawsze doradzam jak pies się nadmiernie drapie i ma łupież szare mydło + ocet. I nikt nie narzeka.
Pozdrawiam,
Daniel

ojeja

ojeja

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 262 postów

tak, tak ze trzydzieści lat temu psy myło/kapało się w szarym mydle to fakt, wówczas nie było szamponów i różnych odżywek dla psiej sierści.

Apocatequil

Apocatequil

Youth Class

• Użytkownik
  • 145 postów

Szare wydło polecił weterynarz, sam sobie tego nei wymyśliłem :-). Szare mydło jest super. Tyle znajomych go uzywa dla swoich psów. Szampony dla spów są coraz gorsze. Widocznie nigdy nie próbowałeś takiej metody. Mam psa 15 letniego i od 13 lat używam szarego mydła i jakoś się nie drapie wcale po kapieli.
Daniel

PRóBOWAŁAM, jeśli już :)
I owszem, owszem.
Próbowałam.
Skończyło się przepięknym łupieżem :)
A uwierz, troszeczkę doświadczenia ze zwierzętami (różnymi) mam.
Nie tylko z jednym psem :)

Kształcę się na weta i powiem Ci tyle - większość ludzi idzie na ten kierunek bo nie dostaje się na medycynę, a weta to dobra kasa.
Masz odpowiedź dlaczego są weci gorsi i lepsi.
Weta możesz wybrać.
Widać Twój stosuje bardzo przestarzałe metody. Wręcz przedwojenne.

Kiedyś psy karmione też były najgorszymi odpadkami ze stołu, trzymane na łancuchach, lub wręcz przeciwnie - pozostawione same sobie, używane do walk, poniewierane NOTORYCZNIE, choć i teraz tak jest.
I żyły.
Czy to oznacza, że my, w cywilizowanym kraju powinniśmy postępować tak samo? ;)
Nie każdy musi mieć psa ;)

I przepraszam, że to powiem - ale przestań radzić ludziom, bo Twoje porady są bardzo słabe i bardzo przestarzałe oraz często niepraktyczne. Wprowadzasz ludzi błąd, a mówisz tak moralizatorskim tonem, że pewnie dużo ludzi Ci wierzy.
Radzę Ci (i to zupełnie szczerze) troszeczkę doczytać, douczyć się, dokształcić W NOWINKACH (jeśli informacje z ok. ostatnich 20 lat można nazwać nowinkami...) a dopiero wtedy radzić innym ludziom. Naprawdę. Wcale nie mówię tego złośliwie, ale nie wiesz jak dużo ludzi wprowadzasz w błąd.
To, że Twojemu psu nic się nie dzieje, nie znaczy, że maltańczykowi kogośtam po takiej kąpieli z szarego mydła też się nic nie stanie. Wiesz jaki jego właściciel może mieć poważny problem?...

ojeja

ojeja

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 262 postów
ja dawno temu (no jakieś trzydzieści lat do tyłu) kąpałam, a własciciwe to myłam psy w szarym mydle. Moje psy nie miały łupieżu, ale nie dlatego że używałam szarego mydła. Tylko dlatego że o ile cała kapiel/mycie trwało krótko, to płukanie zajmowało mi cholernie dużo czasu. Chodziło o to żeby dobrze wypłukać to mydło z sierści psa. Tylko że po użyciu szarego mydła ich sierść była matowa, taka "bez życia". Dopiero jak się psiaki na nowo przybrudziły ;) to sierściucha robiła się ładna i zaczynała mimo brudu błyszczeć ;) .

onterfixen

onterfixen

Youth Class

• Użytkownik
  • 55 postów

Najlepiej używać szamponów specjalnie przeznaczonych dla psów, może nie są tanie ale są skuteczne.

vicotria

vicotria

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 244 postów

Uważam, że pies jest psem nie człowiekiem... Skoro będziemy używać szamponów pachnących dla psa, to zaraz zaczniemy je malować, farbować i traktować jak ludzi. Nie używam takich szamponów. Używam takich które są antybakteryjne i odrobaczające. 
Pies ma swój zapach i lubię ten zapach. Po za tym silnie pachnący szampon może przeszkadzać psu, a szczególnie jego węchowi... 
Receptory węchowe psa są bardzo wrażliwe. 

raichad

raichad

Youth Class

• Użytkownik
  • 142 postów

Jak czytam tego posta, to przypomina mi się reklama Szamponu DX2 xD Na łupież itp xD Testosteron xD 
Nie no, ale na poważnie to wystarczy normalny szampon, który odrobacza. 
Mój pies ma pachnieć psem, a nie SEPHORA'om

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników