Skocz do zawartości

Witamy na Petmania - forum o psach
Aby w pełni korzystać z forum należy się zarejestrować i zalogować. Posiadając konto będziesz mógł tworzyć nowe tematy, wypowiadać się w już istniejących, pisać wiadomości prywatne i wiele innych. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku załóż konto za darmo!
Zdjęcie

Prawa Zwierząt W Polsce

prawa zwierząt w polsce zwierzęta polska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

vicotria

vicotria

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 244 postów

Uważacie, że nasz kraj robi wszystko by były przestrzegane prawa zwierząt? 
Czy niby jest prawo a nie ma prawa. Biorąc pod uwagę inne państwa? 
Hmmmm....... 

rafik

rafik

Youth Class

• Użytkownik
  • 91 postów

Ostatnio w wiadomościach mówili, że nie udzielenie psu pomocy itp. jest tak samo karalne w naszym kraju jak nie udzielenie pomocy człowiekowi. 

raichad

raichad

Youth Class

• Użytkownik
  • 142 postów

Też takie coś słyszałem, ale szczerze? 
Fajnie się mówi a i tak ma się to  gdzieś! 
Nie każdy człowiek jest wrażliwy  i każdy patrzy tylko siebie i nie będzie przejmować się jakimś okaleczonym psem..

TomekSim

TomekSim

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 219 postów

Uważam, że prawa zwierząt w Polsce są przestrzegane, ale może nie tak rygorystycznie i nie w taki sposób co choćby w Stanach zjednoczonych. 

raichad

raichad

Youth Class

• Użytkownik
  • 142 postów
Podtrzymuje to co powiedziałem ostatnio, ale dopisuje się do tego co napisał Tomek.

vicotria

vicotria

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 244 postów

No i co ja mam teraz powiedzieć? xD 
Myślałam, że będzie tutaj jakaś batalia.... że ktoś będzie mocno obstawał przy tym, że nasz kraj przestrzega praw zwierząt i że robią to w dobry i efektywny sposób... 
A tu proszę :) Wszyscy się zgadzają.... i macie podobne zdanie do mojego.

raichad

raichad

Youth Class

• Użytkownik
  • 142 postów

Wczoraj oglądałem Policję dla Zwierząt w Philadelphi i kurde tam nawet kotów  ze studzienek wyjmują. 
Nie utrzymują się z pieniędzy państwa tylko prywatnie z darowizn. 
Mają tak tak dobrze, że nie umywa się to do niczego co tutaj mamy.
SPCA górą!!!!

Dodam jeszcze, że przy egzekowaniu praw zwierząt byłbym bezlitosny.
Gdyż psy i inne zwierzęta to istoty, które nie potrafią wziąć losu w swoje stery. Pies nie pójdzie na policję i nie naskarży na złego właściciela.

Tymi zwierzakami trzeba się opiekować, bo same nie są w stanie radzić sobie tak jak ludzie!  

TomekSim

TomekSim

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 219 postów

No wiesz... Wszyscy tutaj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami zwierzaków i głupio było by mieć zupełnie przeciwne zdanie na ten temat. 
Wiemy jak to jest z tymi prawami w polsce i wszyscy mamy telewizory w domu. 
Ja zgadzam się z wami wszystkimi 

weracrow

weracrow

Youth Class

• Użytkownik
  • 85 postów

Myślę, że jeszcze dużo do zrobienia! Ochrona zwierząt w Polsce ma jeszcze wiele do poprawy, bo niestety prawa naszych pupilów są ignorowane. Jetsem pewna że psy gdyby mogły mówić, pomogłyby nam w wielu sprawach, ale z racji że nie mogą, musimy myśleć o nich z jak największą empatią, miłością i tępić jakiekolwiek oznaki bestialstwa i ignorancji!

raichad

raichad

Youth Class

• Użytkownik
  • 142 postów

Totalna makabra! 19.04.2013r.

Tym razem ofiarą nie był pies,  a ciężarna kotka! Pies zaatakował ją, a właściciel zamiast pomóc ich rozdzielić to kopał tę kotkę, która była w pysku psa :/

rafik

rafik

Youth Class

• Użytkownik
  • 91 postów
No niestety. Ci co tak katują zwierzęta obecnie wychodzą bez szwanku! Powinni dostać za swoje.

vicotria

vicotria

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 244 postów
Też o tym słyszałam.
Osobiście jestem w szoku gdyż zaostrzenie kar dało by jakieś konkretne rozwiązanie.....

Mika

Mika

Youth Class

• Użytkownik
  • 105 postów
Zgadzam się z wami. Aczkolwiek uważam, że nasz kraj przestrzega praw zwierząt, z tym że o wielu rzeczach, które się dzieją ze zwierzakami nie wiedzą władze, a też jesteśmy za biedni by to kontrolować.

vicotria

vicotria

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 244 postów

Biedni? A co powiecie na to, że kasa jest zawsze, ale tam gdzie nie jest to potrzebne? 
Np. W kieszeniach urzędników ( premie) itp. ?

TomekSim

TomekSim

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 219 postów
Kasa zawsze by się znalazła, ale nasz kraj nie przykłada za specjalnej uwagi jeżeli chodzi o animal rescue. No i zazwyczaj tłumaczą się dobrym sercem, ale brakiem wystarczających środków.

lilka90

lilka90

Puppy Class

• Użytkownik
  • 45 postów

Dowiedziałam się ostatnio, że narażenie tudzież doprowadzenie zwierzęcia do śmierci z powodu zbyt wysokiej temperatury i pozostawienia go w samochodzie jest przestępstwem, o którym mowa w 35 art.1 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ustawa przewiduje grzywnę lub nawet karę ograniczenia wolności do roku, sąd również może orzec przepadek zwierzęcia czyli odebrać je właścicielowi.

Jeśli jesteście świadkami takiej sytuacji, nie czujcie oporów przed zadzwonieniem na policję lub straż miejską. W ekstremalnych przypadkach wcale nie musicie czekać na przyjazd odpowiednich służb, widząc, że zwierzę się dusi bez żadnych konsekwencji możecie wybić szybę. W ten sposób ratujecie wartość cenniejszą niż mienie – ratujecie życie!!!!

lilka90

lilka90

Puppy Class

• Użytkownik
  • 45 postów

Najbardziej się ucieszyłam, gdy usłyszałam że : Narażenie tudzież doprowadzenie zwierzęcia do śmierci z powodu zbyt wysokiej temperatury i pozostawienia go w samochodzie jest przestępstwem, o którym mowa w 35 art.1 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ustawa przewiduje grzywnę lub nawet karę ograniczenia wolności do roku, sąd również może orzec przepadek zwierzęcia czyli odebrać je właścicielowi. I DOBRZE

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawa zwierząt w polsce, zwierzęta, polska

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników