Skocz do zawartości

Witamy na Petmania - forum o psach
Aby w pełni korzystać z forum należy się zarejestrować i zalogować. Posiadając konto będziesz mógł tworzyć nowe tematy, wypowiadać się w już istniejących, pisać wiadomości prywatne i wiele innych. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku załóż konto za darmo!
Zdjęcie

Obcinanie Paznokci U Psa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Anita900

Anita900

Puppy Class

• Użytkownik
  • 37 postów

Witajcie

Co sądzicie o kwestii ucinania paznokci u psa? Moja suka ma je dość długie, ostatnimi miesiącami jakby jej bardziej urosły. Jak jej to przypiłować?

Domowymi sposobami da radę czy konieczny jest weterynarz?

vicotria

vicotria

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 244 postów

W takim "stadium" xD najlepiej będzie jak pójdziesz do weterynarza. Zapytaj go jak obciąć pazury w domu i zainwestuj w odpowiednie narzędzie do tego :) 
Kiedy już weterynarz obetnie psu pazury to pilnuj by nie urosły za długie... Przycinaj je jak zauważysz, że urosły. 
Długie pazury psom jak i kotom przeszkadzają.

weracrow

weracrow

Youth Class

• Użytkownik
  • 85 postów

Ja bym się bała robić cokolwiek, u kotów to może spowodować wielki kłopot, u psów pewnie nie, ale cóż... Trzeba uważać

vicotria

vicotria

Intermediate Class

• Użytkownik
  • 244 postów

Na kotów jest sposób :) Wystarczy je ścisnąć tam gdzie mają "barki" na przodzie. Kot nieruchomieje :) 
Nie cierpi przez to, ale daje sobie wtedy obciąć pazurki. 
Psy mają twardsze i mocniejsze, dlatego właśnie przy psach bym uważała. 
Pilniczek w postaci częstych spacerów po betonie sprawi, że pazury u psa nie będą aż tak długie... 

koza87

koza87

Puppy Class

• Użytkownik
  • 33 postów

JA tego pilnuję i nie muszę chodzić do weterynarza. Wiadomo, czym dłuższe to nie do końca wygodne dla psa jak i dla jego otoczenia. Łatwo może Cię do krwi podrapać, do tego łatwo może zniszczyć wiele cennych rzeczy w mieszkaniu. Tak raz na miesiąc myślę, ze wystarczy.

cezar

cezar

Puppy Class

• Użytkownik
  • 41 postów

Nie wiem czy to takie dobre jeśli sam obcinasz i nie chodzisz do weterynarza. Przy takich czynnościach trzeba mimo wszystko trochę uważać, żeby nie zostawić psa bez paznokci bo są mu one bardzo potrzebne do wielu czynności tych podstawowych;)

Ja mimo wszystko wolę wybór weterynarza:)

Petservice

Petservice

Youth Class

• Użytkownik
  • 91 postów

Ja jestem przeciwnikeim obciania pazurów u psa,uważam że powinny się one zedrzeć w naturalny sposób,a też inaczej jest w przypadku jeżeli pies cały czas przebywa w domu i rysuje podłogwe,wtedy rozumiem.

Marcelinka

Marcelinka

Baby Class

• Użytkownik
  • 9 postów

Czasem trzeba szczególnie u małych piesków - np. moj cziłała ;) oczywiście chodzimy do weta ;)

Natomiast mój owczarek sam sobie je obgryzał czasem, strasznie śmieszny odgłos to był, ale to już na starość, bo jak był młody to się ścierały same :)

Ares_biz_pl

Ares_biz_pl

Youth Class

• Użytkownik
  • 113 postów

U ras miniaturowych jak najbardziej tak,pdoobnei jak regularne strzyżenie-bez tego ani rusz. Co innego w przypadku większych ras kiedy to pazurki mogą zedrzeć sobie same podczas spaceru.

Pieskowa

Pieskowa

Baby Class

• Użytkownik
  • 4 postów

ja chodzę do psiego salonu i tam obcinam pazurki, starszy piesek sam sobie potrafi zetrzeć pazurki )pociera nimi o beton), ale młodszy nie, można także iść do weta, jesli piesek ma krótkie pazurki to nie ma takiej potrzeby ale dłuższe mogą przeszkadzać przy chodzeniu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników